Start

Kolejne transferowe wie艣ci z obozu Enea Astorii
Seniorzy - Transfery Doda艂: Redakcja: pi膮tek, 23 czerwca 2017 08:15

Powoli krystalizuje si臋 sk艂ad Enea Astorii, kt贸ra w sezonie 2017/2018 przyst膮pi do rozgrywek I ligi. Zarz膮d klubu ca艂y czas rozgl膮da si臋 za kolejnymi wzmocnieniami, zapad艂y te偶 decyzje co do dw贸ch graczy, kt贸rzy reprezentowali nasz klub w zako艅czonym sezonie.

Obowi膮zuj膮c膮 umow臋 mia艂 do wczoraj Miko艂aj Motel, jednak za porozumieniem stron umowa ta zosta艂a rozwi膮zana. Pochodz膮cy z Warszawy rzucaj膮cy obro艅ca sp臋dzi艂 w naszym klubie jeden sezon, w trakcie kt贸rego zdobywa艂 艣rednio 6,3 pkt/mecz w trakcie 18 minut sp臋dzonych na parkiecie. Miko艂ajowi dzi臋kujemy za dotychczasow膮 gr臋 dla naszego klubu i 偶yczymy powodzenia w dalszej karierze.

W przysz艂ym sezonie na pewno nie zobaczymy te偶 w Enea Astorii Filipa Czy偶nielewskiego, z kt贸rym klub zdecydowa艂 si臋 nie przed艂u偶a膰 kontraktu. Popularny "Fifi" notowa艂 podobne statystyki, jak wy偶ej wspomniany Motel, a do 6,3 pkt/mecz dorzuca艂 jeszcze 3,6 zb/mecz. Filipowi r贸wnie偶 dzi臋kujemy za minione rozgrywki i 偶yczymy powodzenia w dalszej karierze.

Sezon聽 2016/2017 by艂 ostatnim w karierze Sebastiana Laydycha. 30-letni wychowanek naszego klubu, kt贸ry praktycznie przez ca艂膮 swoj膮 karier臋 zwi膮zany by艂 z Astori膮 postanowi艂 zako艅czy膰 zmagania w sporcie profesjonalnym. Popularny "Lajton" przez te wiele lat wyst臋p贸w w czarno-czerwonych barwach zostawi艂 wiele si艂 i krwi na parkietach praktycznie wszystkich lig zrzeszonych w PZKosz. Zwyk艂e dzi臋kujemy to zdecydowanie za ma艂o je艣li chodzi o osob臋 Sebastiana. Do jego postaci wr贸cimy w osobnym artykule, ju偶 wkr贸tce zaprosimy Was do lektury wywiadu podsumowuj膮cego ca艂膮 jego karier臋.