Wykorzystując przerwę w rozgrywkach II ligi (w poprzedniej kolejce  Astoria pauzowała) bydgoscy koszykarze rozegrali dzisiaj w Toruniu sparingowy mecz z beniaminkiem I ligi. Po ciekawym spotkaniu górą okazał się zespół gospodarzy, który zwyciężył 86:78.

Mimo porażki bydgoszczanie zaprezentowali się bardzo dobrze na tle silniejszego rywala, po III kwarcie nasz zespół  prowadził 63:60. W ostatnich dziesięciu minutach gościom zabrakło nieco sił, a na parkiecie w miejsce podstawowych graczy pojawili się Mikołaj Raczyński i Mateusz Józefczyk. Astoria zagrała w tym spotkaniu bez Adriana Barszczyka i Przemysława Gierszewskiego, których z powodu drobnych urazów trener Jarosław Zawadka wolał oszczędzić przed najbliższym spotkaniem ligowym z Korsarzem Gdańsk. Debiut w naszej drużynie zaliczył za to Wojciech Pagacz.

Punkty dla Astorii zdobyli: Bierwagen 28, Szopiński 11, Laydych 10, Lewandowski 10, Pagacz 8, Andryańczyk 8, Czyżnielewski 3