Start

GKS ponownie lepszy od Enea Astorii
Seniorzy - Relacje Doda艂: Pawe艂 Lorek: sobota, 11 marca 2017 21:39

Wyr贸wnana walka w sobotnim spotkaniu pomi臋dzy tyskim GKS-em, a Enea Astori膮 trwa艂a tylko w pierwszej kwarcie. W pozosta艂ej cz臋艣ci to gospodarze wypracowali wyra藕n膮 przewag臋 i wygrali w do艣膰 bezpieczny spos贸b 97:79.

Trener Jerzy Chudeusz ci膮gle szuka optymalnych pi膮tek swojego zespo艂u, kt贸re mog艂yby jak najefektywniej walczy膰 ze swoimi rywalami. W ostatnim czasie zauwa偶yli艣my wiele zmian pod tym wzgl臋dem, a w sobot臋 w wyj艣ciowym sk艂adzie ponownie pojawi艂 si臋 kapitan Asty Mateusz Bierwagen. Ostatecznie mo偶na napisa膰, 偶e da艂o to pewien pozytywny bodziec naszej ekipie, gdy偶 bydgoszczanie bardzo dobrze spisywali si臋 w pierwszej kwarcie sobotniego starcia. Niestety w dalszej cz臋艣ci Enea Astoria mia艂a problemy ze skuteczno艣ci膮, a szwankowa艂a te偶 nasza obrona i GKS Tychy odni贸s艂 zdecydowane zwyci臋stwo. Do pozytywnych aspekt贸w tego spotkania zaliczy膰 mo偶na natomiast wyst臋p Mateusza Fatza, kt贸ry w sobot臋 stwarza艂 najwi臋cej problem贸w obro艅com gospodarzy i z 21 punktami by艂 drugim najlepszym strzelcem meczu.

Pocz膮tek by艂 dla nas obiecuj膮cy i ju偶 po kilku minutach wiedzieli艣my, 偶e ca艂y mecz b臋dzie sta艂 g艂贸wnie pod znakiem intensywnej ofensywy. Enea Astoria prowadzi艂a po szybkich podkoszowych akcjach Fatza i Szyttenholma, ale gospodarze cz臋sto punktowali z obwodu, przez co nie mogli艣my odskoczy膰 na wi臋ksz膮 przewag臋 (30:25). W drugiej kwarcie na boisku pojawili si臋 ju偶 w wi臋kszo艣ci nasi rezerwowi i wtedy nasza gra nieco straci艂a na swoim tempie, oraz skuteczno艣ci. Z nawi膮zk膮 wykorzystywa艂 to do艣wiadczony Rados艂aw Basi艅ski, kt贸ry punktowa艂 na r贸偶ne sposoby, a bydgoszczanie w samej drugiej 膰wiartce zaliczyli te偶 9 przewinie艅, przez co gospodarze bardzo cz臋sto stawali na linii rzut贸w osobistych. W konsekwencji wynik zacz膮艂 wymyka膰 nam si臋 spod kontroli, bo GKS do przerwy prowadzi艂 ju偶 54:44.

Po przerwie podopieczni Tomasza Jagie艂ki w dalszym ci膮gu prezentowali swoj膮 bardzo dobr膮 ofensyw臋 i nieprzeci臋tn膮 obron臋. Szybki 鈥瀝un鈥 gospodarzy 8:1 jeszcze bardziej zwi臋kszy艂 ich przewag臋, przez co nasze straty si臋gn臋艂y ju偶 17 punkt贸w. Od tego momentu GKS kontrolowa艂 losy meczu do samego ko艅ca. Przez znaczn膮 cz臋艣膰 drugiej po艂owy r贸偶nica wynosi艂a 20 punkt贸w i chocia偶 Enea Astoria stara艂a si臋 walczy膰 do ko艅cowej syreny, to nawet wygrana przez nas ostatnia kwarta w stosunku 18:16, nie by艂a w stanie zmieni膰 los贸w meczu. Ostatecznie bardzo dobrze dysponowany pod wzgl臋dem rzutowym GKS, wygra艂 z Enea Astori膮 97:79 i zainkasowa艂 bardzo cenne dla siebie 2 punkty.

Bydgoszczanie sobotniego meczu z pewno艣ci膮 nie b臋d膮 mogli zaliczy膰 do udanych, bo pomimo tego, 偶e podj臋li wi臋cej ni偶 zwykle pr贸b rzut贸w z dystansu, to trafili tylko 4/20 tego typu rzut贸w. Plusem pozostaje jednak statystyka strat, poniewa偶 tym razem bydgoszczanie zaliczyli mniej straconych pi艂ek od rywali i mamy nadziej臋, 偶e do ko艅ca sezonu stanie si臋 to regu艂膮. Jeden z lepszych wyst臋p贸w w sezonie zaliczy艂 te偶 wspomniany wcze艣niej Mateusz Fatz na kt贸rego recept臋 nie mogli znale藕膰 podkoszowi GKS-u. Nasz m艂ody center by艂 bardzo bliski double-double, notuj膮c ostatecznie 21 punkt贸w przy 6/8 z gry, 9/12 z linii i 8 zbi贸rek. Dwucyfrow膮 granic臋 punkt贸w przekroczyli te偶 Dorian Szyttenholm (11 punkt贸w i 8 zbi贸rek), oraz Patryk Gospodarek (11 punkt贸w). W barwach gospodarzy najlepiej spisa艂 si臋 38-letni Basi艅ski, kt贸ry zdoby艂 22 punkty z tylko 12 rzut贸w, a dodatkowo mia艂 te偶 8 asyst i 4 zbi贸rki.

Teraz koszykarze Enea Astorii b臋d臋 mieli troch臋 wi臋cej wytchnienia przed kolejnym meczem. Nast臋pne spotkanie rozegramy w Artego Arenie w poniedzia艂ek 20 marca o godz. 17:30 z Zetkam膮 Doral Nys膮 K艂odzko.

GKS Tychy聽-聽Enea Astoria Bydgoszcz聽97:79 (25:27, 29:17, 27:17, 16:18)

GKS: Basi艅ski 22 (8 as.), Piechowicz 17, Kowalewski 13, Deja 12, Bzdyra 11, Mazur 10, Zub 8, Fenrych 4, Usendiah 0, Zawadzki 0

Enea Astoria: Fatz 21 (8 zb.), Gospodarek 11, Szyttenholm 11 (8 zb.), Motel 9, Czy偶nielewski 7, D膮bek 7, Paul 6, Laydych 4, Bierwagen 3, Krefft 0