Start

Ogromna niespodzianka w Prudniku! Enea Astoria wygrywa mecz po dogrywce!
Seniorzy - Relacje Doda艂: Pawe艂 Lorek: niedziela, 19 lutego 2017 21:12

Zapewne ma艂o kto spodziewa艂 si臋 takiego ko艅cowego wyniku niedzielnego spotkania. Po bardzo dobrym meczu Enea Astoria zwyci臋偶y艂a ju偶 drugi raz w tym sezonie z meritumkredyt Pogoni膮, tym razem na wyje藕dzie 86:80!

W przedmeczowej zapowiedzi wspominali艣my o tym, 偶e meritumkredyt Pogo艅 i Enea Astori臋 dziel膮 dwa bardzo r贸偶ne bilanse w spotkaniach domowych i wyjazdowych. Przed niedzielnym meczem gospodarze mogli pochwali膰 si臋 dotychczasowym wynikiem 10-2, kiedy Enea Astorii uda艂o si臋 zwyci臋偶y膰 na wyje藕dzie w tylko 1 z 11 spotka艅. Koniec ko艅c贸w sprowadza艂o to do sytuacji w kt贸rej to prudniczanie byli ewidentnym faworytem niedzielnych zawod贸w. Jak si臋 okaza艂o, aktualna sytuacja w tabeli nie mia艂a jednak absolutnie 偶adnego prze艂o偶enia na rzeczywiste wydarzenia na parkiecie. Czarno-czerwoni przez ca艂y mecz grali z rywalami jak r贸wny z r贸wnym, aby ostatecznie doprowadzi膰 do dogrywki, a w niej zagra膰 prawie perfekcyjnie po obu stronach boiska i zwyci臋偶y膰 r贸偶nic膮 6 punkt贸w! Tym samym drugie wyjazdowe zwyci臋stwo Enea Astorii sta艂o si臋 faktem i to w najbardziej wymagaj膮cym momencie.

Na pocz膮tku obie dru偶yny mia艂y problemy ze wstrzeleniem si臋 do kosza. Najpierw lepiej na boisku wygl膮da艂a Enea Astoria, kt贸ra zdecydowanie prezentowa艂a bardziej 偶wawsz膮 koszyk贸wk臋, ale potem gospodarze zacz臋li trafia膰 raz po raz z obwodu i prowadzili 4 punktami. W drugiej cz臋艣ci mogli艣my ju偶 jednak obserwowa膰 bardzo zaci臋t膮 walk臋 ofensywn膮, bo obie ekipy zacz臋艂y rzuca膰 na du偶o lepszej skuteczno艣ci. W naszym zespole 艣wietnie prezentowali si臋 pod koszem Dorian Szyttenholm i Mateusz Fatz, natomiast akcje dobrze rozgrywa艂 Gospodarek. Po stronie Pogoni nie do upilnowania by艂 jednak dla nas Mroczek-Truskowski, jednak by艂o to efektem bardzo intensywnej defensywy skupionej na Grzegorzu Mordzaku i Tomaszu Prostaku. W efekcie gospodarze prowadzili do przerwy 42:34, ale spogl膮daj膮c na wydarzenia na parkiecie, z ca艂膮 pewno艣ci膮 nie by艂a to wyra藕na i pewna przewaga.

Udowodni艂 to chocia偶by pocz膮tek drugiej po艂owy. Bydgoszczanie szybko przechodzili do kontrataku i natychmiast odrobili ca艂e straty, doprowadzaj膮c do remisu 42:42. Zaraz po tym Pogo艅 nadal trafia艂a typowe dla siebie rzuty i potrafi艂a ponownie wychodzi膰 na prowadzenie, ale nigdy nie pozwolili艣my rywalom na prowadzenie wi臋ksze jak 9 punkt贸w. To powodowa艂o, 偶e Enea Astoria ca艂y czas by艂a w meczu i tak偶e przed ostatni膮 kwart膮 ko艅cowy wynik by艂 spraw膮 otwart膮, bo gospodarze prowadzili tylko 60:53. Ju偶 wiele razy przekonywali艣my si臋 przecie偶, 偶e przewaga na 2-3 posiadania mo偶e by膰 w baskecie bardzo szybko zniwelowana.

Tak by艂o tak偶e i tym razem. Mo偶na napisa膰, 偶e prawdziwe zawody rozpocz臋艂y si臋 na nowo w艂a艣nie od czwartej kwarty. To wtedy swoj膮 celn膮 tr贸jk膮 Miko艂aj Motel da艂 znak czarno-czerwonym do ataku, a prowadzenie gospodarzy zmniejsza艂o si臋 z ka偶d膮 kolejn膮 minut膮. Enea Astoria zacz臋艂a jeszcze lepiej spisywa膰 si臋 w obronie, a w ataku dorzucili艣my kilka tr贸jek, kt贸re w 偶aden spos贸b nie wynika艂y z przymuszonych sytuacji, ale otwartych pozycji. Pod koszami bardzo cenne pi艂ki zbierali Szyttenholm i Fatz, a w konsekwencji tak dobra i przemy艣lania gra podopiecznych Jerzego Chudeusza, da艂a nam remis 69:69 na 1.48 minuty przed ko艅cem! Od tego stanu na parkiecie trwa艂a walka o ka偶dy centymetr boiska, ale 偶adna ekipa nie by艂a w stanie zdoby膰 punkt贸w na zwyci臋stwo. W ten spos贸b do rozstrzygni臋cia potrzebna by艂a dogrywka.

W niej od pocz膮tku do ko艅ca przewag臋 mia艂a ju偶 wy艂膮cznie bydgoska Enea Astoria. Bardzo m膮dre rozegrania w ataku doprowadza艂y do do艣膰 艂atwych punkt贸w, celnie rzuty wolne rzuca艂 Szyttenholm, a w obronie nie pozwalali艣my prudniczanom na celne rzuty zza 艂uku. Kiedy na lekko ponad minut臋 przed ko艅cem punkty zdoby艂 Bierwagen, a bydgoszczanie prowadzili 80:73, jasnym by艂o, 偶e tego dnia zwyci臋stwo pow臋druje do Bydgoszczy. Ostatecznie po bardzo dobrym meczu, szczeg贸lnie w obronie, Enea Astoria zwyci臋偶y艂a w Prudniku 86:80!

Zwyci臋stwo nie by艂oby mo偶liwe, gdyby nie kolejny raz bardzo waleczna postawa naszych podkoszowych, czyli Doriana Szyttenholma i Mateusza Fatza. Obaj zaliczyli dla Enea Astorii po double double, popularny 鈥濪osia鈥 mia艂 20 punkt贸w i 10 zbi贸rek, a Fatz 14 punkt贸w, oraz 12 zbi贸rek. Dodatkowo swoje cenne punkty dorzucali te偶 Patryk Gospodarek (18 punkt贸w i 4 asysty) i Mateusz Bierwagen (14 punkt贸w), a ca艂a dru偶yna czarno-czerwonych by艂a tego dnia 23/29 z linii rzut贸w osobistych. W艣r贸d gospodarzy najlepiej punktuj膮cym by艂 Adrian Mroczek-Truskowski (20 punkt贸w, 7 zbi贸rek i 5x3), jednak tak jak wspominali艣my ju偶 wcze艣niej, w pewien spos贸b by艂o to efektem koncentracji naszej obrony na dw贸ch g艂贸wnych 鈥瀞trzelbach鈥 Pogoni, czyli Tomaszu Prostaku i Grzegorzu Mordzaku. Warto zaznaczy膰, 偶e efektywn膮 linijk膮 12 punkt贸w i 14 zbi贸rek popisa艂 si臋 te偶 Patryk Nowerski.

Mecz z 24 kolejki, kt贸ry rozegramy w Artego Arenie z ACK UTH Ros膮 Radom zosta艂 prze艂o偶ony na 8 marca (godz. 18:30). W zwi膮zku z tym bydgoszczanie nast臋pny mecz rozegraj膮 tak偶e na wyje藕dzie ze Zniczem Basket Pruszk贸w w 艣rod臋 1. marca o godz. 19:00.

meritumkredyt Pogo艅 Prudnik聽-聽Enea Astoria Bydgoszcz聽80:86聽(15:11, 27:23, 18:19, 9:16, d. 11:17)

meritumkredyt Pogo艅: Mroczek-Truskowski 20 , Prostak 14, Nowerski 12 (14 zb.), Nowakowski 11, Mordzak 8, Bogdanowicz 6, Morawiec 5, Bartkowiak 4, Krawiec 0, Kujon 0

Enea Astoria: Szyttenholm 20 (10 zb.), Gospodarek 18, Bierwagen 14, Fatz 14 (12 zb.), Krefft 6, Paul 6, Czy偶nielewski 3, Miko艂aj Motel 3, D膮bek 2, Laydych 0