Start

Przegrana w Ko艂obrzegu
Seniorzy - Relacje Doda艂: Pawe艂 Lorek: sobota, 04 lutego 2017 21:48

W sobot臋 koszykarzom Enea Astorii nie uda艂o si臋 odnie艣膰 drugiej wygranej z rz臋du. Bydgoszczanie po efektownej wygranej nad Sp贸jni膮, tym razem musieli uzna膰 wy偶szo艣膰 Kotwicy Ko艂obrzeg 80:71.

Enea Astoria bardzo dobrze spisywa艂a si臋 w ostatnim meczu na Sp贸jni膮, na tyle, 偶e w sobot臋 mogli艣my po cichu upatrywa膰 drugiego wyjazdowego zwyci臋stwa w sezonie. W Ko艂obrzegu nasi koszykarze prowadzili do艣膰 wyr贸wnan膮 walk臋 przez znaczn膮 cz臋艣膰 meczu z Kotwic膮, ale ostatecznie musieli uzna膰 wy偶szo艣膰 gospodarzy. Sta艂o si臋 tak pomimo tego, 偶e rewelacyjny wyst臋p zaliczy艂 Mateusz Fatz, kt贸ry zdoby艂 a偶 26 punkt贸w przy skuteczno艣ci 13/14 z gry. Przyczyn臋 pora偶ki mo偶na z pewno艣ci膮 upatrywa膰 w kolejny raz nie najlepszej skuteczno艣ci z obwodu (tylko 4/28 za 3). Ca艂ej sytuacji nie u艂atwi艂 r贸wnie偶 fakt, 偶e w III kwarcie kontuzj臋 z艂apa艂 Patryk Gospodarek i czarno-czerwoni do ko艅ca spotkania musieli ju偶 sobie radzi膰 bez podstawowego rozgrywaj膮cego.

Pocz膮tek nale偶a艂 do gospodarzy, kt贸rzy obj臋li szybkie prowadzenie 6:0 i Enea Astoria dopiero z biegiem czasu zacz臋艂a znajdowa膰 sw贸j w艂a艣ciwy rytm. Od pocz膮tku bardzo dobrze gra艂 Mateusz Fatz, a typowe dla siebie akcje ko艅czy艂 Mateusz Bierwagen. Kotwica ci膮gle prowadzi艂a w pierwszej kwarcie, g艂贸wnie za spraw膮 Adriana Suli艅skiego, ale z biegiem czasu lepiej zacz臋li艣my znajdowa膰 drog臋 pod obr臋cz i po 10 minutach przegrywali艣my tylko 20:23.

W drugiej cz臋艣ci by艂o podobnie. Chocia偶 bydgoszczanie zacz臋li gra膰 jeszcze lepiej i momentami byli w stanie wyj艣膰 nawet na prowadzenie, to zdarza艂y si臋 nam te偶 pewnego rodzaju niedoci膮gni臋cia, kt贸re nie pozwala艂y osi膮gn膮膰 znaczniejszej przewagi. W艣r贸d podopiecznych Jerzego Chudeusza szwankowa艂a te偶 skuteczno艣膰 zza 艂uku, przez co gospodarze prowadzili do przerwy 38:36.

Wszyscy kibice Enea Astorii liczyli z pewno艣ci膮 na to, 偶e bydgoszczanie po przerwie zaczn膮 jeszcze bardziej przypomina膰 zesp贸艂, kt贸ry jeszcze w 艣rod臋 pokona艂 Sp贸jni臋 Stargard. Tego typu za艂o偶e艅 niestety nie uda艂o si臋 zrealizowa膰, bo Kotwica r贸wnie偶 mia艂a ogromne ambicje, aby wreszcie prze艂ama膰 swoj膮 niemoc i zgarn膮膰 komplet punkt贸w. Gospodarze na pocz膮tku drugiej po艂owy zaliczyli szybki 鈥瀝un鈥 12:2 i wyszli na do艣膰 wyra藕ne prowadzenie 50:38. W trakcie III kwarty niefortunnej kontuzji kostki nabawi艂 si臋 te偶 wspomniany wcze艣niej Gospodarek, co jeszcze bardziej pokrzy偶owa艂o nasze szyki. Pomimo tego czarno-czerwoni starali si臋 zmniejsza膰 straty, bo tr贸jki zacz膮艂 trafia膰 Pawe艂 Krefft i przed ostatni膮 cz臋艣ci膮 by艂o tylko 60:54 dla Kotwicy.

Wynik pozostawa艂 wi臋c spraw膮 otwart膮. W ostatniej kwarcie koszykarze Enea Astorii nadal mieli jednak problem ze wstrzeleniem si臋 z obwodu, a pomimo to dokonywali wiele tego typu pr贸b. R贸wnocze艣nie pope艂nili艣my te偶 kilka b艂臋d贸w w obronie, przez co Kotwica zdobywa艂a do艣膰 艂atwe punkty spod kosza i wysz艂a na prowadzenie 75:61. Pomimo na tyle niekorzystnego wyniku, koszykarze Asty nadal starali si臋 zmniejsza膰 straty (punktowa艂 w wi臋kszo艣ci Mateusz Fatz), ale na zegarze pozostawa艂o coraz mniej czasu do zako艅czenia spotkania. W ko艅c贸wce celowo faulowali艣my nawet gospodarzy, kt贸rzy nie trafiali swoich rzut贸w osobistych, jednak po drugiej stronie parkietu nie potrafili艣my jeszcze bardziej zbli偶y膰 si臋 do rywala. Ostatecznie przegrali艣my wi臋c w Ko艂obrzegu 71:80.

Jeden z lepszych, je艣li nie najlepszy wyst臋p w swojej karierze zaliczy艂 Mateusz Fatz, kt贸ry opr贸cz 26 punkt贸w z tylko 14 rzut贸w, mia艂 tak偶e 7 zbi贸rek, co da艂o eval na poziomie 33. Niestety pozostali gracze Astorii mieli wi臋ksze trudno艣ci w zdobywaniu punkt贸w i dwucyfrow膮 granic臋 przekroczyli tylko Mateusz Bierwagen (5/15 z gry), oraz Pawe艂 Krefft (3/10 z gry). Z kolei mecz dla Kotwicy wygra艂 niew膮tpliwie tercet Adrian Suli艅ski, Pawe艂 Paw艂owski i Daniel Gruji膰, kt贸ry z艂o偶y艂 si臋 na 艂膮cznie 50 punkt贸w, 16 zbi贸rek i 7 asyst.

Kolejny mecz nasza dru偶yna rozegra w niedziel臋 12 lutego w Artego Arenie. Tym razem przeciwnikiem b臋dzie Max Elektro Sok贸艂 艁a艅cut (pocz膮tek o godz. 17:00).

Kotwica Ko艂obrzeg聽-聽Enea Astoria Bydgoszcz聽80:71 (23:20, 15:16, 22:18, 20:17)

Kotwica: Suli艅ski 18, Paw艂owski 17, Gruji膰 15, Przyborowski 10, Bodych 10, Hanke 6, Dobria艅ski 0, Mieczkowski 0

Enea Astoria: Fatz 26, Bierwagen 12, Krefft 11, Szyttenholm 9, D膮bek 4, Laydych 3, Czy偶nielewski 2, Gospodarek 2, Paul 2, Miko艂aj Motel 0