Start

Wygrana w debiucie Jerzego Chudeusza
Seniorzy - Relacje Doda艂: Pawe艂 Lorek: niedziela, 11 grudnia 2016 21:47

W niedzielny wiecz贸r koszykarze Astorii musieli stoczy膰 bardzo trudny pojedynek z beniaminkiem AZS AGH Krak贸w, ale po dobrym meczu wygrali 87:78. To by艂o naszego drugie zwyci臋stwo z rz臋du.

W zapowiedzi przypuszczali艣my, 偶e tydzie艅 trening贸w to zbyt ma艂o czasu, aby ju偶 w niedziel臋 zobaczy膰 efekty pracy Jerzego Chudeusza z naszym zespo艂em. Okaza艂o si臋 to nieprawd膮, bo chocia偶 bydgoszczanie pope艂niali b艂臋dy, to rozegrali jedno z najlepszych, je艣li nie najlepsze spotkanie w bie偶膮cym sezonie. Momentami nasza obrona wygl膮da艂a na przynajmniej z po艂owy stawki I ligowc贸w, a nie jak dotychczas, kiedy tracili艣my najwi臋cej punkt贸w w meczu, natomiast w ataku cz臋艣ciej decydowali艣my si臋 na d艂u偶sze i rozwa偶ne akcje. Dodatkowo Filip Czy偶nielewski rozegra艂 艣wietny mecz z 艂awki na 24 punkty i Astoria do艣膰 bezpiecznie pokona艂a AZS AGH Krak贸w.

Pocz膮tek by艂 bardzo wyr贸wnany, ale nawet przy zaledwie 1 punktowej stracie, trener Chudeusz poprosi艂 o czas po nieca艂ych 4 minutach gry. Astoria od startu gra艂a ju偶 nieco inny basket, od tego, kt贸ry by艂 prezentowany w poprzednich meczach, ale nadal zdarza艂y si臋 pewne niedoci膮gni臋cia. St膮d ci臋偶ko by艂o nam odskoczy膰 rywalowi, a po pierwszej kwarcie by艂 tylko remis 21:21.

Drug膮 膰wiartk臋 rozegrali艣my ju偶 zdecydowanie bardziej cierpliwie po obu stronach parkietu. Dobra defensywa prowadzi艂a nas do skutecznego ataku i chocia偶 wiele akcji sko艅czyli艣my z kontratak贸w to by艂y to w wi臋kszo艣ci przemy艣lane rozegrania z dobrymi podaniami. 艢wietnie ju偶 do przerwy gra艂 w szczeg贸lno艣ci Czy偶nielewski, a swoje robi艂 te偶 oczywi艣cie Patryk Gospodarek i pozwoli艂o nam to wypracowa膰 przewag臋 46:38.

Po przerwie Asta w dobrym stylu kontrolowa艂a wynik. Rywale nastawili si臋 na bardzo fizyczn膮 koszyk贸wk臋, przez co nie byli艣my w stanie zwi臋kszy膰 prowadzenia, ale na szcz臋艣cie obronili艣my wcze艣niej wypracowan膮 zaliczk臋. W prawdzie zaraz na pocz膮tku drugiej po艂owy AZS AGH zanotowa艂 鈥瀝un鈥 6:0, ale dobra postawa Szyttenholma i ponownie Czy偶nielewskiego, pozwoli艂y odskoczy膰 na dystans kilku posiada艅. Na koniec drugiej kwarty wsad zaliczy艂 Fatz, a D膮bek trafi艂 prawie r贸wno z ko艅cow膮 syren膮 i zrobi艂o si臋 72:60 dla Astorii.

W ten spos贸b nadszed艂 czas ostatniej kwarty, kt贸ra zazwyczaj bywa艂a dla nas bardzo pechowa, ale ta tendencja zaczyna zmienia膰 si臋 od ubieg艂ego tygodnia. Tak偶e tym razem Astoria gra艂a z rywalem punkt za punkt, co pozwoli艂o nam utrzymywa膰 bezpieczn膮 przewag臋 i chocia偶 przyjezdni zacz臋li podkr臋ca膰 tempo, to natychmiast trener Astorii wzi膮艂 czas po kt贸rym wszystko wr贸ci艂o do normy. By艂o to wi臋c drugie spotkanie z rz臋du w kt贸rym czarno-czerwoni dowie藕li wcze艣niej wypracowan膮 przewag臋 do ko艅ca i tym razem wygrali 87:78.

Na szczeg贸lne s艂owa uznania zas艂uguje wyst臋p Filipa Czy偶nielewskiego, kt贸ry zdoby艂 24 punkty na 艣wietnej skuteczno艣ci 9/13 z gry, a dru偶yna z nim na parkiecie by艂a ca艂e +15. Swoje zrobili te偶 oczywi艣cie Patryk Gospodarek (15 punkt贸w w tylko 20 minut gry), Mateusz Bierwagen (13 punkt贸w, 6 zbi贸rek i 5 asyst), Dorian Szyttenholm (11 punkt贸w i 6 zbi贸rek), a Mateusz Fatz broni艂 tablicy na 8 punkt贸w i 9 zbi贸rek. Warto zaznaczy膰, 偶e to zwyci臋stwo to sukces ca艂ej dru偶yny, gdy偶 prawdopodobnie by艂 to najlepszy defensywnie mecz Astorii w bie偶膮cym sezonie, a na to pracuje ca艂膮 pi膮tka graczy na boisku. Trzeba te偶 wspomnie膰, 偶e czarno-czerwonym uda艂o si臋 zwyci臋偶y膰 pomimo tego, 偶e bardzo dobry wyst臋p mia艂 Maciej Maj (25 punkt贸w z 17 rzut贸w i 9 zbi贸rek).

Ostatni mecz pierwszej rundy koszykarze Jerzego Chudeusza rozegraj膮 w najbli偶sz膮 sobot臋 17 grudnia w Poznaniu z Biofarmem Basket (godz. 15:45).

Astoria Bydgoszcz聽-聽AZS AGH Krak贸w聽87:78 (21:21, 25:17, 26:22, 15:18)

Astoria: Czy偶nielewski 24, Gospodarek 15, Bierwagen 13, Szyttenholm 11, Fatz 6, Motel 4, Kreft 4, Barszczyk 4, Dabek 2

AZS AGH: Maj 26, Podworski 16, Szume艂da-Krzycki 13, Krawczyk 9, Krawczyk 9, Bor贸wka 5, Wr贸bel 5, Kalinowski 5