W poniedziałek informowaliśmy Państwa o planowanej zmianie na stanowisku trenera pierwszego zespołu Astorii Bydgoszcz. Miło nam poinformować, iż dotychczasowy szkoleniowiec czarno - czerwonych, Konrad Kaźmierczyk, zdecydował się na dalszą współpracę z naszym klubem.

 Po 12 kolejkach I ligi Astoria legitymowała się bilansem 2-10, który plasuje obecnie nasz zespół na 15 miejscu w ligowej tabeli. Stąd niełatwa decyzja Zarządu klubu o zmianie na stanowisku trenera. Od przyszłego poniedziałku zajęcia poprowadzi znany tak w środowisku koszykarskim, jak i samej Bydgoszcz, Jerzy Chudeusz.

Mimo zmiany trenera klub nie chciał kończyć współpracy z Konradem Kaźmierczykiem, dlatego Zarząd zaproponował dotychczasowemu szkoleniowcowi dalszą współpracę w roli drugiego trenera zespołu. W dniu dzisiejszym Konrad Kaźmierczyk poinformował, że chce dalej pracować w naszym klubie, czuje się odpowiedzialny za dotychczasowy wynik zespołu i u boku Jerzego Chudeusza chce kontynuować szkolenie naszej drużyny. Decyzja trenera Kaźmierczyka ucieszyła nie tylko nas, ale także nowego trenera Jerzego Chudeusza, a także samych zawodników.