Start

Marcin Dymała zawodnikiem Astorii!
Seniorzy - Wydarzenie tygodnia Dodał: Redakcja: piątek, 12 września 2014 13:33

Miło nam poinformować, że w zbliżającym się sezonie barwy naszego klubu będzie reprezentował 24-letni Marcin Dymała. Kontrakt z pochodzącym z Ostrowa Wielkopolskiego obrońcą został podpisany przed momentem i będzie on obowiązywał do końca bieżących rozgrywek.

 

 

Marcin Dymała to postać dobrze znana w koszykarskim światku. Mierzący 184 cm wzrostu zawodnik swoje pierwsze kroki stawiał w Kasprowiczance Ostrów Wielkopolski skąd trafił do miejscowej Stali, gdzie grał aż do zakończenia poprzedniego sezonu. W przerwie letniej wiele się spekulowało na temat nowego klubu Marcina, sam zawodnik nie wykluczał startu w ekstraklasie, jednak ostatecznie w wyniku różnych zawirowań trafił on do Bydgoszczy.

Nie mogliśmy nie skorzystać z tej oferty - tak w wielkim skrócie odpowiedział prezes Bartłomiej Dzedzej na pytanie skąd transfer tego zawodnika. - Marcin zgłosił się do nas sam i bardzo szybko ustaliliśmy warunki kontraktu. Samego zawodnika obserwowaliśmy od dawna, zresztą to nie jest gracz anonimowy, dodaje Dzedzej.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Marcin Dymała w trakcie swojej dotychczasowej kariery był związany tylko ze Stalą Ostrów Wielkopolski. Od przynajmniej pięciu sezonów był on pierwszoplanową postacią swojej drużyny, każdorazowo zdobywając średnio ponad 10 punktów w meczu. W poprzednim sezonie tylko Łukasz Olejnik zdobywał więcej punktów od Marcina.

Nasz nowy nabytek trenuje z drużyną już od piątku, zagrał także kilka minut w sparingowym meczu z warszawską Legią. W najbliższy weekend zmierzymy się dwukrotnie z Sokołem Międzychód i z pewnością poważnie wzmocni on drużynę Przemysława Gierszewskiego. Marcinowi życzymy samych sukcesów w Astorii, wielu zdobytych punktów i mamy nadzieję, że wydatnie podniesie on poziom sportowy naszej drużyny.