Sezon 2003/2004
Astoria wykupiła za 500tys. Złotych tzw. “Dziką Kartę” uprawniającą do gry w Era Basket Lidze . W połowie rozgrywek na stanowisku trenera Aleksandra Krutikowa zastąpił Wojciech Krajewski. W I etapie rozgrywek (runda zasadnicza) zespół rozegrał 22 mecze, zdobył 29 punktów (7 zwycięstw, 15 porażek), kosze 1702:1832, zajął 9 pozycję.  W II etapie rozgrywek (Pre Play Off) drużyny z miejsc 7-10 i 8-9 walczyły między sobą o prawo gry w Play Off. Drużyna Astoria trafiła na Czarnych Słupsk i wygrała tę rywalizację w stosunku 3:1 (59:63, 67:58, 82:76, 75:68). W I rundzie Play Off na drużynę z Bydgoszczy czekał Śląsk Wrocław i odniósł trzy (68:82, 68:94,81:92) zwycięstwa eliminowując Astorię z możliwości gry o wyższe lokaty.
Astoria ostatecznie zajeła 8 miejsce w pierwszym po wieloletniej przerwie sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.