Przełamujemy złą niemoc i wygrywamy derby kujaw i pomorza! Po trzech porażkach z rzędu, tym razem do zwycięstwa poprowadził nas niesamowity tego dnia duet – Paulius Dambrauskas i Corey Sanders.

Już przed spotkaniem wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać i nie było inaczej niż w październiku. W hali arena byliśmy świadkami bardzo ofensywnego spotkania, w którym to lepsi okazali się podopieczni Artura Gronka. Słabsza dyspozycja Corey’a Sandersa w ostatnich spotkaniach na pewno była bolączką naszego sztabu szkoleniowego, a kontuzja Łukasza Frąckiewicza zmuszała nas do grania small-ball.

Od początku można było zauważyć, że taktyka naszego zespołu się zmieniła. To Paulius Dambrauskas odpowiedzialny był za rozgrywanie akcji naszego zespołu, a Corey Sanders był bardziej skupiony na zdobywaniu punktów. Nasz litewski gracz bardzo dobrze sprawował się po obu stronach parkietu i był motorem napędowym całej drużyny. Już drugie spotkanie z rzędu z dobrej strony pokazał się Michał Aleksandrowicz. Jego gra w obronie była jednym z wielu elementów, które pomogły nam wygrać spotkanie z lepiej notowanym rywalem. Po pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 55:43 dla nas, można było spodziewać się, że będziemy świadkami bardzo ofensywnego spotkania. Po zmianie stron wróciły do nas demony z tego sezonu i dwunastopunktowa przewaga, którą zdołaliśmy wypracować poszła na marne. Kłopoty z faulami mieli Adrian Bogucki i Michał Chyliński, a po stronie gości rozkręcali się liderzy zespołu z Torunia. Nerwowo było do samego końca, ponieważ piąte przewinienie otrzymał Adrian Bogucki i zmuszeni byliśmy grać z Tomislavem Gabriciem na pozycji numer 5. Skutecznie wytrzymaliśmy napór rywali i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Po trzech porażkach złapaliśmy chwilę oddechu, ale czasu na ewentualne poprawki jest mało, bo już we wtorek rozegramy kolejne spotkanie i naszym przeciwnikiem będzie drużyna Legii Warszawa.

 

Enea Astoria Bydgoszcz 98:92 Polski Cukier Toruń (26:24 | 29:19 | 19:30 | 24:19)

Enea Astoria Bydgoszcz – Sanders 25, Dambrauskas 17, Chyliński 14, Gabrić 13, Bogucki 12, Nizioł 10, Krasuski 5, Aleksandrowicz 2.

Polski Cukier Toruń – Jackson 21, Kulig 21, Trotter 14, Diduszko 13, Bragg Jr. 9, Cel 8, Woods 6, Samsonowicz 0, Wieluński 0.