Odnosimy czwarte zwycięstwo w tym sezonie! Osłabieni brakiem Michała Chylińskiego i Pauliusa Dambrauskasa udało nam się wygrać w Gdyni z Asseco Arką 78:75. Najwięcej punktów zdobył Corey Sanders - 30.

Zarówno my, jak i Asseco Arka podchodziliśmy do tego meczu osłabieni. W drużynie gospodarzy zabrakło doświadczonego Krzysztofa Szubargi, a u nas nie mogli zagrać Michał Chyliński (drobny uraz) oraz Paulius Dambrauskas (którego kontuzja okazała się poważniejsza, a ewentualne informacje o tym jak długa przerwa czeka naszego zawodnika poznamy w tym tygodniu).

W pierwszej kwarcie gospodarze narzucili nam swój styl gry, grali bardzo fizycznie, a nam brakowało jakości w ataku. Po pięciu minutach gry, tablica wyników wskazywała 14:6 dla gospodarzy, a o czas poprosił Artur Gronek. Nasz najlepiej punktujący zawodnik - Corey Sanders w pierwszych dziesięciu minutach miał 1/6 z gry, a Asseco Arka wyszła na pięciopunktowe prowadzenie.

Druga kwarta, to popis gry naszych dwóch rozgrywających - Corey'a Sandersa oraz Marcina Nowakowskiego (do przerwy 11 punktów, 2 asysty i 2 przechwyty), którzy wykorzystywali błędy w obronie Asseco Arki. O wynik dbali podkoszowi gospodarzy, Adam Hrycaniuk oraz Filip Dylewicz. Na przerwę schodziliśmy z zaledwie dwu punktową stratą.

Po przerwie obydwie drużyny zaczęły ospale, popełniały proste straty a łatwe rzuty nie znajdywały drogi do kosza efektem czego było zdobycie łącznie 27 punktów w trzeciej kwarcie. O pozostanie w grze walczył Przemysław Żołnierewicz, który skutecznie wymuszał faule i trafiał rzuty wolne (9 celnych na 11 oddanych) oraz Adam Hrycaniuk (10 celnych na 11 oddanych). Widać było brak Krzysztofa Szubargi, a to bardzo dobrze wykorzystywał doświadczony Marcin Nowakowski, który zagrał aż 33 minuty a spotkanie skończył z dorobkiem 16 punktów, 2 zbiórek i 3 asyst będąc +12 na parkiecie.

Asseco Arka Gdynia 75:78 Enea Astoria Bydgoszcz (20:15 | 19:22 | 11:16 | 25:25)

Asseco Arka Gdynia - Żołnierewicz 20, Hrycaniuk 14, Wadowski 12, Dylewicz 11, Wołoszyn 8, Czerlonko 7, Witliński 3, Kaszowski 0, Malczyk 0.

Enea Astoria Bydgoszcz - Sanders 30, Nowakowski 16, Gabrić 11, Frąckiewicz 10, Loncar 5, Nizioł 3, Aleksandrowicz 3, Krasuski 0, Szyttenholm 0.