To był bardzo ofensywny pojedynek w hali OSiR w Stargardzie. Po zaciętym boju wygrywamy z PGE Spójnią Stargard 95:86 i zaliczamy trzecie zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi.

Drużyna PGE Spójni powracająca po kwarantannie była głodna gry i było to widać od pierwszych minut. Spotkanie nie należało do tych, w którym mogliśmy liczyć na mocną obronę z jednej i drugiej strony. Do przerwy gospodarze popełnili zaledwie 2 straty i zaliczyli 10 asyst, a pod tablicami bardzo dobrze uzupełniali się nasi środkowi - Łukasz Frąckiewicz (15 punktów, 6/8 z gry, 9 zbiórek i 3 bloki) oraz Markus Loncar (9 punktów, 11 zbiórek i 1 blok). Przed końcem drugiej kwarty, PGE Spójnia odeszła nam na 6 punktów, lecz rzutem za trzy równo z syreną Tomislav Gabrić zniwelował straty do trzech punktów.

W całym spotkaniu duet gospodarzy Ricky Tarrant oraz Baylee Steele uzbierali łącznie 50 punktów z 86 drużyny. Na rozpoczęcie trzeciej kwarty zaliczyliśmy run 12:2 po którym trener gospodarzy był zmuszony wziąć przerwę na żądanie. Trener Artur Gronek bardzo dużo minut dał Pauliusowi Dambrauskasowi, który całe spotkanie skończył z dorobkiem 15 punktów. Niestety na minutę do końca nasz litewski obrońca doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Zawodnik dzisiaj będzie miał wykonane badania i po tym, będzie wiadomo jak długa czeka go przerwa.

Bardzo dobrą grę zaliczyli nasi rezerwowi, którzy uzbierali aż 41 punktów w całym spotkaniu. W końcu mogliśmy zobaczyć Michała Aleksandrowicza oraz Marcina Nowakowskiego, na których liczyliśmy w tym sezonie. Na pomeczowej konferencji prasowej, tak Artur Gronek podsumował spotkanie z PGE Spójnią - "Cieszę się, że zagraliśmy drugą połowę na dobrej skuteczności, jeżeli chodzi o grę spod kosza. Mieliśmy dużo penetracji, co pozwoliło nam stanąć 27 razy na linii rzutów wolnych. Myślę, że na tak trudnym terenie, jakim jest Stargard nie jest łatwo wygrać mecz, więc bardzo cieszy to zwycięstwo".

PGE Spójnia Stargard 86:95 Enea Astoria Bydgoszcz (25:20 | 27:29 | 22:27 | 12:19)

PGE Spójnia Stargard - Tarrant 29, Steele 21, Cowels 13, Matczak 7, Kostrzewski 6, Śnieg 6, Gudul 2, Młynarski 2.

Enea Astoria Bydgoszcz - Sanders 16, Gabrić 16, Dambrauskas 15, Frąckiewicz 15, Loncar 9, Aleksandrowicz 8, Nizioł 5, Chyliński 4, Nowakowski 4, Krasuski 3.

Wygrywamy z PGE Spójnia Stargard i tym samym, odnosimy trzecie zwycięstwo w tym sezonie❗ #Enea #Bydgoszcz #RazemPoSwoje #plkpl