Bilans 0-3 może nie napawać optymizmem, ale Enea Astoria już nie raz pokazywała, że potrafi walczyć z każdym a pierwsze zwycięstwo w tym sezonie przyjdzie już niedługo. W czwartek gramy z Legią Warszawa, która obecnie zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Przed rozpoczęciem sezonu graliśmy aż trzykrotnie z legionistami, wtedy zespół prowadzony przez Wojciecha Kamińskiego nie mógł skorzystać z usług Jamela Morrisa i Earla Watsona (ten drugi wraca po dłuższej przerwie i będzie mógł rozegrać swój pierwszy mecz w Energa Basket Lidze). Po trzech kolejkach, Legia legitymuje się bilansem 2 zwycięstw i 1 porażki co daje im czwarte miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Do zespołu naszych najbliższych przeciwników dołączył również reprezentant Polski - Michał Sokołowski. O zwycięstwo w hali OSiR Bemowo będzie bardzo ciężko, ale liczymy, że to właśnie w czwartek zanotujemy pierwsze zwycięskie punkt.

Wrócić na właściwe tory

Tylko jak tego uczynić, gdy w pierwszym meczu WKS Śląsk zdecydowanie z nami zwyciężył, GTK Gliwice zagrało bardzo dobrze w ataku, a King Szczecin nie pozwolił nam odrabiać strat. Drużynie Artura Gronka brakuje szybkości jaką prezentowała w tamtym sezonie. Po przyjściu do naszego zespołu Pauliusa Dambrauskasa, zespół zyska dodatkową energię w ataku i kolejnego zawodnika, który może wywierać dużą presję na graczach w defensywie. Czy jeden zawodnik może zmienić obliczę zespołu? Zdecydowanie tak! W zeszłym sezonie, pomimo tego, że Jaren Sina nie notował dobrych statystyk, to Enea Astoria w drugiej rundzie odniosła 5 zwycięstw i zaledwie jedną porażkę. Gramy zdecydowanie poniżej naszych możliwości i miejmy nadzieję, że czas na przełamanie przyjdzie właśnie teraz.

Kluczowy pojedynek

Justin Bibbins - Corey Sanders. Dwóch amerykańskich rozgrywających, którzy stanowią o sile ofensywnej swoich zespołów. Pierwszy z nich, grał już w Energa Basket Lidze. W sezonie 2018/2019 reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański, gdzie trenerem był... Artur Gronek. Fakt ten może wpłynąć korzystnie na analizę naszego najbliższego przeciwnika. Corey Sanders ze średnią 18,7 punktów na mecz jest obecnie piątym najlepszym strzelcem w lidze, oprócz punktów nasz rozgrywający dokłada średnio po 6 zbiórek i 6 asyst na mecz.

Początek spotkania w hali OSiR Bemowo o godzinie 17:30, a transmisję obejrzycie na kanale Polsat Sport Extra lub http://ipla.tv.