W czwartek (05.09.2019) mogliśmy oficjalnie przywitać naszych koszykarzy i sztab trenerski w nadchodzącym sezonie Energa Basket Ligi.

Impreza rozpoczęła się od godziny 18:30 na parkingu Artego Areny od strony rzeki Brdy, gdzie na zgromadzonych kibiców czekało wiele atrakcji. Była to świetna okazja do porozmawiania z naszymi koszykarzami i sztabem trenerskim przed nadchodzącym sezonem Energa Basket Ligi, zrobienia z nimi zdjęć lub zebrania autografów. Dla najmłodszych odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki zorganizowane przez Basket Up. Na mniejszy lub większy apetyt można było zjeść lody tajskie robione przez Cherry on Tour lub pyszne burgery od naszego partnera Burger Park.

Kilka minut po godzinie 20:00 uroczystość przeniosła się do środka hali Artego Arena gdzie na kibiców czekały pokazy taneczne Szkoły Tańca Echo-Art oraz Luvadance Cheerleaders. Tuż po występach obu zespołów przyszedł czas na zaprezentowanie nowej maskotki naszej drużyny - feniksa, która podczas meczów domowych będzie zagrzewać fanów do dopingu.

astoria prezentacja zespolu 136

Punktem kulminacyjnym wieczoru było przedstawienie publiczności zgromadzonej w hali Artego Arena, pełnego składu Enea Astorii Bydgoszcz na sezon 2019/2020. Zza kotary, przy zgaszonych światłach, akompaniamencie muzyki i oświetleni reflektorami punktowymi, prezentowani byli po kolei wszyscy obecni w składzie gracze oraz sztab:

#8 Michał Chyliński - kapitan

#0 Marcel Afeltowicz

#2 Mateusz Zębski

#3 Paweł Kopycki

#4 Dorian Szyttenholm

#5 Michał Aleksandrowicz

#21 Michał Krasuski

#22 AJ Walton

#25 Michał Nowakowski

#45 Łukasz Frąckiewicz

#50 Adam Kemp

#55 Marcin Nowakowski

Oraz sztab trenerski:

Artur Gronek - I trener

Grzegorz Skiba - asystent trenera

Hubert Mazur - asystent trenera

Jakub Lorenc - trener przygotowania motorycznego

Łukasz Kulikowiec - fizjoterapeuta

Na prezentacji zabrakło JP Prince'a z którym klub rozwiązał kontrakt.

"Cieszę się, że po 13 latach ciężkiej pracy bardzo wielu osób możemy być w tym miejscu i cieszyć się z naszego wspólnego sukcesu. Jest to sukces trenerów, zawodników, zarządu i członków klubu którzy go tworzą. Jest to również sukces miasta Bydgoszczy i sponsorów którzy wspierali nas w zeszłym sezonie, a przede wszystkim wszystkich Państwa - kibiców. Bez kibiców nasza praca nie miałaby sensu. Wierzymy, że tak jak prowadziliście nas dopingiem w 1 lidze, w tym sezonie wasze wsparcie będzie równie bardzo potrzebne" - skomentował prezes KK Astoria Bydgoszcz, Bartłomiej Dzedzej.

"W imieniu zawodników i sztabu trenerskiego, bardzo się cieszymy, że było nam dane przed wami dzisiaj wystąpić. Z naszej strony pokażemy na pewno dużo walki i profesjonalne podejście" - mówił trener zespołu Enea Astoria Bydgoszcz, Artur Gronek.

"Jeśli chodzi o naszą drużynę, myślę, że zarząd i trenerzy skompletowali drużynę, która będzie walczyła z dużym zaangażowaniem i charakterem. Nie zapewnię, że wygramy każdy mecz ale na pewno obiecuje, że w każdym meczu zostawimy serce na parkiecie. Liczymy na wsparcie kibiców w każdym meczu, na dobre i na złe" - dopowiedział na zakończenie prezentacji kapitan naszego zespołu, Michał Chyliński.

Już w najbliższy weekend 7-8 września zostanie rozegrany turniej Enea Bydgoszcz Cup 2019 w którym udział wezmą Polski Cukier Toruń, King Wilki Morskie Szczecin oraz Trefl Sopot.