Mamy niezwykłą przyjemność ogłosić, że nasz klub zaliczył kolejny znaczny krok w kierunku rozwoju. Klub Koszykarski Astoria Bydgoszcz rozpoczyna bowiem współpracę z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy i ekipa pod nazwą Enea UTP Astoria Bydgoszcz zagra w przyszłym sezonie na parkietach II ligi!

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, nasz klub mógł ubiegać się o dziką kartę w rozgrywkach II ligi mężczyzn i w sezonie 2019/20 wystąpi na tym poziomie rozgrywek. Nasza ekipa w II lidze będzie występować pod nazwą Enea UTP Astoria Bydgoszcz, z kolei w zmaganiach Juniorów Starszych będzie to Enea UTP Novum/Astoria Bydgoszcz. Równocześnie możemy oficjalnie poinformować, że trenerami obu drużyn będą Przemysław Gierszewski i Jakub Dłuski.

Nasza współpraca z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy będzie miała także inne korzyści dla obu stron. Z jednej strony nasz klub będzie wspierał rozwój koszykówki akademickiej w UTP poprzez wsparcie merytoryczne i organizacyjne, z kolei z drugiej nasi koszykarze otrzymają szansę zostania studentami. Możemy już poinformować, że naszymi graczami w II lidze, którzy równocześnie będą studentami na UTP zostaną Michał Krasuski, Marcel Afeltowicz, a także bydgoszczanie Paweł Kopycki i Adam Skiba.

Bardzo cieszymy się na zawiązaną współpracę i mamy nadzieję, że przyniesie ona same korzyści i zaprocentuje dla obu stron w przyszłości!