Michał Chyliński ostatni raz występował w czarno-czerwonych barwach w sezonie 2005/06. Teraz nasze drogi łączą się ponownie i Michał w najbliższym sezonie zagra w Enea Astorii na poziomie ekstraklasy. Ważna informacja jest też taka, że umowa została podpisana na okres następnych 3 lat.

Michał Chyliński to z pewnością jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków Astorii w długiej historii naszego klubu. Michał ma 33 lata i w swojej dotychczasowej karierze koszykarza osiągnął już tak wiele, że ciężko umieścić te wszystkie informacje w jednym artykule. Michał Chyliński to były reprezentant Polski, Mistrz Polski, 4-krotny wicemistrz, uczestnik meczów gwiazd naszej ligi, a także zwycięzca konkursu za 3 punkty z ubiegłego roku. Michał grywał już w przeszłości na poziomie Euroligi, Eurocup czy ligi VTB, więc to doświadczenie z pewnością zaprocentuje teraz w grze w barwach Enea Astorii.

Po grze w Bydgoszczy w sezonie 2005/06, Chyliński wiele lat spędził w PGE Turowie Zgorzelec, a także Anwilu Włocławek czy ostatnio w Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. W poprzednim sezonie był niezwykle ważną podporą „Stalówki”, notując średnio 13,5 punktów, 3,1 zbiórki i i 2.3 asysty na mecz w Energa Basket Lidze. Michał był jednym z 2-3 najlepszych graczy swojego zespołu, który miał aspiracje do gry o medale, ale ostatecznie zakończył sezon na poziomie ćwierćfinałów. Osobiście cieszymy się niezmiernie, że Michał Chyliński jako nasz bardzo utytułowany wychowanek, wraca do domu i znów zagra w grodzie nad Brdą! To świetna wiadomość dla wszystkich sympatyków związanych z Enea Astorią oraz zapowiedź, że bydgoszczanie mają zamiar sporo namieszać w nadchodzącym sezonie ekstraklasy.

Witamy Michała ponownie w Bydgoszczy i życzymy samych sukcesów!