W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa naszego klubu w Restauracji „Kuchnia” przy ul. Jatki. Na konferencji prezes zarządu Bartłomiej Dzedzej przedstawił dwóch nowych zawodników naszej drużyny.

Nowi zawodnicy Enea Astorii to powracający do Bydgoszczy, nasz wychowanek Jakub Dłuski oraz nowy rozgrywający Marcin Nowakowski. Na konferencji obecny był również nowy trener naszej drużyny Grzegorz Skiba oraz przedstawiciel Bydgoskiego Urzędu Miasta, Dyrektor Wydziału Sportu Pan Adam Soroko. Dwa nowe wzmocnienia mają sprawić, że Enea Astoria Bydgoszcz awansuje do fazy Play-off i w nich powalczy o awans do czołowej czwórki I ligi.Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie UM Bydgoszczy oraz naszych sponsorów. Wierzymy, że nadchodzący sezon będzie udany i w pełni zrealizujemy zakładane cele.

Przy okazji konferencji poinformowano także o całkowitym zakończeniu współpracy z Panem Konradem Kaźmierczykiem oraz przedstawiono pełny skład „Asty” na przyszły sezon. Sztab trenerski będą tworzyć Grzegorz Skiba oraz Hubert Mazur, a fizjoterapeutą będzie Łukasz Kulikowiec. W porównaniu z ubiegłym sezonem z Enea Astorii odchodzą Patryk Gospodarek, Bogdan Korniiets oraz wychowanek Mateusz Bierwagen.

Nasz aktualny skład prezentuje się więc następująco: Jakub Kondraciuk, Kacper Przybylski, Jakub Dłuski, Dorian Szyttenholm, Mateusz Fatz,  Michał Aleksandrowicz, Bartosz Pochocki, Mikołaj Grod, Paweł Śpica, Łukasz Frąckiewicz, Marcin Nowakowski oraz Adrian Barszczyk. Do seniorów na początku okresu przygotowawczego dołączą również najzdolniejsi Juniorzy oraz Juniorzy starsi, a z nich sztab trenerski wybierze 3-4 graczy którzy na stałe pozostaną przy zespole I ligi.

Najbliższy sezon zapowiada się niezwykle emocjonująco i wierzymy, że w tych lepszych momentach dla naszego klubu, kibice będą obecni na każdym ligowym meczu!