W dniu dzisiejszym zarząd naszego klubu podpisał kontrakt z Hubertem Mazurem, który do końca sezonu 2017/18 będzie pełnił funkcję asystenta trenera przy drużynie seniorów Enea Astorii Bydgoszcz.

 

Hubert Mazur to doświadczony koszykarz, którego bydgoscy kibice mieli okazję już bardzo dobrze poznać. Mazur z powodzeniem reprezentował czarno-czerwone barwy w sezonie 2015/16, kiedy to awansowaliśmy do Play-offów i zajęliśmy 6. miejsce w rozgrywkach I ligi. Hubert już wtedy wyróżniał się nie tylko bardzo dobrą postawą sportową, ale starał się być także pewnego rodzaju „mentorem” dla pozostałych kolegów z drużyny. Później nasz były zawodnik związał się z GKS-em Tychy, jednak przed tym sezonem spotkała go przykra kontuzja, która wykluczyła Huberta z gry na całe obecne rozgrywki.

W związku z tym Hubert Mazur postanowił związać się do końca sezonu 2017/18 z Enea Astorią, gdzie będzie pełnił funkcję asystenta trenera. W ten sposób trener Konrad Kaźmierczyk zyska u boku odpowiednie wsparcie, które pomoże usprawnić prowadzenie drużyny w I lidze. Nowemu trenerowi życzymy oczywiście powodzenia i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy cieszyć się z pozytywnych wyników „Asty” w drugiej części sezonu!

Równocześnie asystentem trenera przy ekipie seniorów nie będzie już Maciej Łabuś, który dotychczas łączył to stanowisko, wraz z pracą z młodzieżą. Maciej Łabuś skupi się teraz wyłącznie na prowadzeniu drużyn Kadetów i Zuchów (SP 16) w naszym klubie, co mamy nadzieję poskutkuje jeszcze lepszymi wynikami tych drużyn. Bardzo dziękujemy trenerowi Łabusiowi za cały czas pracy poświęcony przy Enea Astorii i mamy nadzieję, że tego typu zebrane doświadczenie przy zespole seniorskim, zaprocentuje w dalszej karierze trenerskiej!