Po dwóch sezonach spędzonych w Gdyni, Łukasz Frąckiewicz powraca do zespołu Enea Astorii. To dla naszej drużyny spore wzmocnienie pod koszem, bo Łukasz mierzący 205 cm będzie w Bydgoszczy dzielił pozycję centra z Mateuszem Fatzem. Frąckiewicz podpisał z naszym klubem kontrakt na 2 lata.

 

Łukasz Frąckiewicz to wychowanek bydgoskiego Novum, który bronił już barw naszego klubu w latach 2013-2015. Przypomnijmy, że młody center był pierwszoplanową postacią w ekipie Novum/Astorii, która w roku 2014 zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów we Wrocławiu. Później Frąckiewicz przeniósł się do Gdyni, gdzie występował w Asseco i z tym zespołem Łukasz zdobył z kolei złoto w Mistrzostwach Polski Juniorów starszych, będąc równocześnie graczem wyjściowej piątki. Miniony sezon nasz nowy zawodnik spędził grając w Asseco Gdynia w ekstraklasie, a także w II lidze. W pierwszych rozgrywkach notował on średnie na poziomie 1.2 punktów i 0.9 zbiórki w niecałe 4 minuty gry, natomiast w II lidze było to już 13.2 punktów, oraz 8.2 zbiórki na mecz.

Witamy Łukasza Frąckiewicza ponownie w grodzie nad Brdą i mamy nadzieję, że znacząco wzmocni on naszą siłę podkoszową w najbliższym sezonie!