Powoli krystalizuje się skład Enea Astorii, która w sezonie 2017/2018 przystąpi do rozgrywek I ligi. Zarząd klubu cały czas rozgląda się za kolejnymi wzmocnieniami, zapadły też decyzje co do dwóch graczy, którzy reprezentowali nasz klub w zakończonym sezonie.

Obowiązującą umowę miał do wczoraj Mikołaj Motel, jednak za porozumieniem stron umowa ta została rozwiązana. Pochodzący z Warszawy rzucający obrońca spędził w naszym klubie jeden sezon, w trakcie którego zdobywał średnio 6,3 pkt/mecz w trakcie 18 minut spędzonych na parkiecie. Mikołajowi dziękujemy za dotychczasową grę dla naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

W przyszłym sezonie na pewno nie zobaczymy też w Enea Astorii Filipa Czyżnielewskiego, z którym klub zdecydował się nie przedłużać kontraktu. Popularny "Fifi" notował podobne statystyki, jak wyżej wspomniany Motel, a do 6,3 pkt/mecz dorzucał jeszcze 3,6 zb/mecz. Filipowi również dziękujemy za minione rozgrywki i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Sezon 2016/2017 był ostatnim w karierze Sebastiana Laydycha. 30-letni wychowanek naszego klubu, który praktycznie przez całą swoją karierę związany był z Astorią postanowił zakończyć zmagania w sporcie profesjonalnym. Popularny "Lajton" przez te wiele lat występów w czarno-czerwonych barwach zostawił wiele sił i krwi na parkietach praktycznie wszystkich lig zrzeszonych w PZKosz. Zwykłe dziękujemy to zdecydowanie za mało jeśli chodzi o osobę Sebastiana. Do jego postaci wrócimy w osobnym artykule, już wkrótce zaprosimy Was do lektury wywiadu podsumowującego całą jego karierę.