Niespełna 4 miesiące trwała druga w historii Astorii współpraca z trenerem Jerzym Chudeuszem. W dniu dzisiejszym Zarząd KK Astoria Bydgoszcz rozwiązał za porozumieniem stron umowę z dotychczasowym szkoleniowcem Enea Astorii.

 

Dla trenera Chudeusza było to drugie doświadczenie trenerskie w naszym klubie. Poprzednio pracował w Astorii w sezonie 2005/2006. Zakończona dziś współpraca rozpoczęła się z początkiem grudnia, a pierwsze ligowe spotkanie drużyna pod okiem nowego trenera rozegrała z naszym najbliższym przeciwnikiem, drużyną AZS AGH Kraków. Spotkanie to zakończyło się naszą wygraną, ale na kolejne zwycięstwo musieliśmy czekać do pierwszego dnia lutego (wygrana ze Spójnią Stargard). Łączny bilans zespołu kierowanego przez trenera Chudeusza to 4 zwycięstwa i 11 porażek. Trenerowi dziękujemy za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i doświadczenie oraz życzymy sukcesów w dalszej pracy trenerskiej.

Do końca tygodnia zajęcia z drużyną prowadzić będzie dotychczasowy II trener, Konrad Kaźmierczyk, który poprowadzi także nasz zespół w najbliższym meczu z AZS AGH Kraków.